Telefón

+421-903-738-803

Email

zdenka@zdenkagoldschmidtova.sk

Otváracie hodiny

Na objednávku

Maderoterapia je špeciálny druh masáže, ktorý spočíva v používaní drevených valčekov rôznej veľkosti s cieľom odstránenia celulitídy a odstránenia tukových vankúšikov na rôznych partiách tela.

Maderoterapia

je špeciálny druh masáže, ktorý spočíva v používaní drevených valčekov rôznej veľkosti s cieľom odstránenia celulitídy a odstránenia tukových vankúšikov na rôznych partiách tela. Sen každej ženy sa práve splnil. O peknej postave s krásnymi krivkami do plaviek už netreba len snívať. Peknú postavu a dokonca bez námahy možno dosiahnuť pomocou Maderoterapie.

Táto neinvazívna a veľmi účinná technika pochádza z Kolumbie. “Madero/Madera” znamená v španielčine drevo. Ide teda o terapiu/liečenie drevom.

Maderoterapia tela

Maderoterapia tela je primárne určená na odstránenie celulitídy a formovanie postavy. Účinná je však aj pri odstraňovaní bolesti chrbta, svalov a celkovej detoxikácii organizmu. Masáž valčekmi stimuluje lymfatický systém, ktorého funkciou v našom tele je vylučovanie toxických látok z organizmu. Telo začne prirodzene vylučovať telesnú tekutinu a toxíny.

Masáž pomocou drevených valčekov dokáže rovnomernými rytmickými pohybmi stimulovať prietok lymfy, čím sa dosahuje špecifická lymfatická drenáž / lymfatická masáž. Týmto sa zároveň aktivuje metabolizmus a organizmus rýchlejšie pracuje a vylučuje tukové vrstvy, toxíny a prejavy celulitídy. Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu.

Maderoterapia - masáž pomocou drevených valčekov.

Po 5-tich sedeniach môžete vidieť prvé zmeny nielen v zredukovaní celulitídy, ale zmení sa i celková kvalita pokožky, nohy sa odvodnia, zmenšia objem a podkožný tuk sa začne pravidelným prekrvovaním “topiť.” Keďže sa jedná o druh lymfatickej drenáže, po procedúre sa vyžaduje príjem väčšieho množstva tekutín pre podporu vyplavovania škodlivých látok z tela von.

Čo môžete od Maderoterapie tela očakávať

 • zredukovanie/odstránenie celulitídy
 • redukciu tuku (chudnutie)
 • vytvarovanie tela – boky, nohy, brucho, chrbát, zadok
 • zlepšenie kvality pokožky tela, prekrvenie i omladenie (odstránenie starých zrohovatených kožných buniek)
 • spevnene kože a podkožia
 • odvodnenie tela a zbavenie sa pocitu ťažkých nôh
 • rozprúdenie lymfatického systému
 • detoxikáciu organizmus
 • naštartovanie a zrýchlenie metabolizmu
Lymfatický systém

Ako často absolvovať Maderoterapiu

Na dosiahnutie žiadúcich výsledkov sa odporúča absolvovať kúru aspoň 10 procedúr. Zo začiatku je dobré absolvovať Maderoterapiu aspoň jeden, ideálne 2x do týždňa, aby sa telo naštartovalo a procedúra bola čo najúčinnejšia. Prvé výsledky uvidíte už po prvých procedúrach. Dosiahnuté výsledky môžu vydržať až 1,5 roka v závislosti od životného štýlu klientky, stravovacích návykov a pohybovej aktivity. V rámci udržiavacej fázy po absolvovaní základnej kúry je vhodné absolvovať Maderoterapiu aspoň 1x za mesiac pre dlhšiu trvácnosť výsledkov.

Priebeh ošetrenia

Dĺžka jednej procedúry u nás trvá 60 minút (50 minút masáž + aktivácia lymfy+ karta klientky + v prípade záujmu foto dokumentácia).

Na prvej vstupnej konzultácií si s klientkou prejdeme jej zdravotný stav ako i jej očakávania. Založíme si tzv. kartu klienta a v prípade záujmu spravíme prvú fotografiu postavy (fotí sa bez tváre a fotky sa nikde nezdieľajú). Fotka je iba pre účely klientky, aby mohla vidieť a porovnať výsledky procedúry na začiatku a na konci kúry. Na prvej terapií masírujeme celé telo, aby sa lymfa naštartovala a telo sa začalo rovnomerne detoxikovať. Ďalšie procedúry sú už viac zamerané na tie partie tela, ktoré potrebuje klientka riešiť. Maderoterapia je neinvazívna a zdraviu prospešná metóda s množstvom terapeutických a estetických účinkov.

Kontraindikácie

Tak ako všetky masáže, ani Maderoterapia nie je vhodná úplne pre každého. Medzi kontraindikácie Maderoterapie patria:

 • užívanie liekov na riedenie krvi
 • tehotenstvo a dojčenie
 • kŕčové žily (lokálna kontraindikácia – postihnutému miestu sa pri terapii vyhýbame)
 • vírusové a bakteriálne ochorenia (napr. chrípka, nádcha, herpes)
 • onkologické ochorenia (možné po konzultácií s lekárom)
 • kožné ochorenia
 • otvorené rany

Lymfatický systém

Lymfatický systém je súčasť imunitného systému každého človeka. Má dve základné funkcie a to transport lymfy do krvného obehu a zabezpečenie imunitnej reakcie na cudzorodé látky v organizme. V našom organizme plní funkciu akejsi čističky. Jeho úlohou je odvádzať odpadové látky z tela von a tak sa zbavovať odpadu. V prípade, že si túto svoju úlohu neplní ako má a telo sa nedokáže zbavovať toxínov, nastávajú problémy. S pribúdajúcim vekom sa prúdenie lymfy spomaľuje. Rozprúdenie lymfy je možné pomocou lymfodrenáže alebo práve pomocou čoraz populárnejšej Maderoterapie.


Maderoterapia tváre

V našom štúdiu ponúkame aj Maderoterapiu tváre, pri ktorej masírujeme tvár menšími drevenými valčekmi. Takouto masážou sa stimuluje cirkulácia krvi a lymfy, podporuje sa tvorba kolagénu i elasténu v pokožke tváre.

Maderoterapia tváre trvá u nás 30 minút a spočíva v aktivácií lymfy, po ktorej nasleduje masáž.

Pre dosiahnutie želaných výsledkov sa odporúča absolvovať kúru aspoň 5 ošetrení 1x do týždňa. Dosiahnutý výsledok vydrží až 7 mesiacov. Po absolvovaní kúry sa však odporúča chodiť na “udržiavacie procedúry” raz za 1-2 mesiace. To je však individuálne od klientky ku klientke.

Maderoterapia tváre na stimuláciu cirkulácie krvi a lymfy a podporu tvorby kolagénu a elasténu v pokožke tváre.

Od Maderoterapie tváre môžete očakávať

 • odstránenie dvojitej brady a podbradku
 • odstránenie opuchov okolo očí a tváre
 • zjemnenie/odstránenie vrások
 • chudnúci účinok tváre, tzv. “V-shape”
 • spevnenie kontúr tváre aj lícnych kostí

Maderoterapia Bratislava

Maderoterapia je vykonávaná v našom masážnom štúdiu certifikovanou terapeutkou. Nájdete nás v meste Bratislava v metskej časti Petržalka s výbornou dostupnosťou i prostredníctvom MHD.

K dispozícii máme 2 masážne miestnosti a tak neváhajte na masáž v rovnakom čase vziať i svojho partnera. Z našej ponuky si isto vyberie. Medzi najvyhľadávanejšie masáže medzi mužmi u nás patrí Terapia na mieru a Klasická masáž. Prípadne môže na Vás počkať a zatiaľ relaxovať v našom privátnom wellness.


Aktuálne ceny za ošetrenie Maderoterapiou ako aj ceny permanentiek nájdete v našom cenníku.

V prípade záujmu o procedúru ako i otázok nás neváhajte kontaktovať.

Milé klientky, po ošetrení sa budete isto cítiť Plné elánu, atraktívne a spokojné.

U nás nájdete individuálny prístup, príjemné a diskrétne prostredie.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Odporúčané články

Call Now Button