Telefón

+421-903-738-803

Email

zdenka@zdenkagoldschmidtova.sk

Otváracie hodiny

Na objednávku

Blog - Dornová metóda PLUS - Joja bodyfit štúdio

Dornová metóda

sa radí medzi jemné terapeutické techniky. Vybočené, zablokované stavce a kĺby sú vašim voľným prirodzeným pohybom za pomoci maséra šetrne vrátené späť do správnej polohy.

Pomocou Dornovej metódy je možné zbaviť sa bolestí chrbtice ako aj bolestí kĺbov (ramien, lakťov, bedrových kĺbov, kolien, prípadne bolestí čeľustnej sánky).


Tieto bolesti spôsobujú blokády a vybočenia stavcov na chrbtici, vysunutia kĺbov, ktoré vznikajú postupne zo sedavého zamestnania, jednostranného nevyváženého zaťaženia pohybového aparátu, príp. vznikajú už pri pôrode.

Vďaka Dornovej metóde je možné postupne zlepšiť / zastaviť stále sa zhoršujúcu skoliózu, kyfózu, lordózu. Vrátiť späť posunuté kĺby, vyrovnať posunutú panvu, upraviť nerovnakú dĺžku nôh a tým Vás zbaviť hlavne neustálych bolestí. Ušetriť vás od permanentného užívania liekov, ktoré neliečia postihnuté miestaneriešia príčinu bolestí, ale ju len utlmujú. Nezanedbateľné sú však ich následky z vedľajších negatívnych účinkov pôsobiacich na všetky vnútorné orgány – žalúdok, žlčník, pečeň, obličky, ale aj srdce.

Dornová metóda je spolu s cvičením SM-systém MUDR. Smíška najúčinnejšou pomocou pri herni disku (vysunutá platnička). Pomocou tejto unikátnej terapie sa môžete uchrániť pred operáciou a zbaviť sa bolesti. Okrem vyššie uvedeného vám technikami Dornovej metódy uvoľníme aj zablokované energetické dráhy, čím sa zabráni postupnému zanášaniu vašich kĺbov a ich degeneratívnym zmenám.

Pri aplikovaní metódy je veľmi dôležitým prvkom spolupráca terapeuta a pacienta v oblasti dýchania. Dýchanie terapeut koordinuje s jemným tlakom pri výdychu.

Ako často aplikovať Dornovú metódu?

Dornovú metódu praktizujeme dvakrát po sebe v rozmedzí od 14 do 21 dní. Pri ťažších a zastaralých problémoch ju opakujeme viackrát. Pri náprave skolióz v detskom veku trvá liečba trištvrte roka až rok. Zakrivenie chrbtice je možné zlepšiť až o niekoľko stupňov. Pred prvým naprávaním si robíme vlastnú diagnostiku pre potreby zistenia stavu blokád na chrbtici, vybočenia chrbtice, stuhnutia a skrátenia svalov celého pohybového aparátu. Uvoľnenie a zmiernenie bolestí chrbtice vieme dosiahnuť Dornovou metódou aj pri bolestiach už operovanej chrbtice (už pol roka po operácii).
 

Kedy a v čom vám pomôže Dornová metóda?

Objednajte sa hneď, keď :

 • máte herniu disku (vysunutú platničku) – môžete sa vyhnúť operácii,
 • vám tŕpnu ruky,
 • vám vystreľuje bolesť z krížov do nôh,
 • ste „seknutí“,
 • máte bolesti ischiasu,
 • máte časté migrény,
 • vždy vtedy, keď máte problémy s dýchaním, so srdcom, s trávením a lekári vám nevedia zistiť príčinu (často ide práve o blok na chrbtici).

Kontraindikácie

 • vysoký stupeň osteoporózy,
 • reumatická artritída,
 • rakovina kostnej drene, kože, ale i kostí,
 • všetky ostatné typy rakoviny po dobu, kedy prebieha liečenie chemoterapiou alebo ožarovanie,
 • rázštep chrbtice,
 • do pol roka po operácii chrbtice,
 • zápalové stavy.

Breussova masáž so svojim zameraním na výživu platničiek je vhodným doplnkom k Dornovej metóde. Techniku odporúčame taktiež kombinovať s reflexnou masážou chodidiel zameranou na pohybové ústrojenstvo ako aj technikou bankovania.

Túto techniku používame aj ako súčasť našimi zákazníkmi obľúbenej Terapie na mieru vykonávanej kombináciou masážnych techník.

Aktuálnu cenu Dornovej metódy nájdete v našom cenníku.

V prípade záujmu o tento typ masáže nás neváhajte kontaktovať.

Po masáži sa budete isto cítiť Plní elánu.

Odporúčané články

Call Now Button