Joja Bodyfit

Reboxové prúdy
Written by Administrator
Wednesday, 27 February 2013 14:12

Rebox je elektroterapeutický prístroj, ktorý je pre svoje špecifické elektrofyziologické charakteristiky určený na liečbu akútnych a chronických bolestivých stavov.

„Reboxové prúdy“ sú jednosmerné vysokofrekvenčné prúdy, ktoré sa pri diagnostike a liečbe zavádzajú transkutánne (cez kožu) neinvazívnou elektródou do problémovej oblasti.

V bode dotyku negatívnej elektródy je v postihnutom tkanive v priebehu niekoľkých sekúnd vykompenzovaná lokálna acidóza (porucha rovnováhy medzi kyselinami a zásaditými látkami). V liečenej oblasti týmto dochádza    k vazodilatácii (rozšíreniu ciev), uvoľneniu lymphangiospazmov (kŕčovitých stiahnutí lymfatických ciev), k zrelaxovaniu hladkého svalstva stien dutých orgánov a k uvoľneniu kontraktúr priečne – pruhovaného kostrového svalstva.

Zavádzané elektrické impulzy takto priaznivo ovplyvňujú mikrocirkulačné poruchy v tkanive, lymfostázu (spomalenie až zastavenie toku lymfy) a osmotickú nerovnováhu.

Rebox sa používa najmä u týchto diagnóz:

Bolesti chrbta, bolesti hlavy, neuralgie, komplexný bolestivý regionálny syndróm, bolesti kĺbov, ischemické syndrómy (dolných končatín), poúrazové a pooperačné stavy, bolestivé a geloidné jazvy, úžinové syndrómy, ochrnutie tvárového nervu, spasticky stuhnuté svaly atď. Úspešnosť liečby Reboxom je až 85,7 % - ná.

Kontraindikácie

Kontraindikáciou aplikácie tohto prístroja sú šokové stavy, zavedený kardiostimulátor, nádorové ochorenia, gravidita, flebotrombóza a zápalové ochorenia kože.  Aplikácia Reboxu nemá žiadne nežiaduce účinky.             

Počet opakovaní:

  • akútne problémy 5 -10 opakovaní
  • chronické problémy 15 – 30 opakovaní
Last Updated on Tuesday, 06 August 2013 07:48