Joja Bodyfit

Dornova metóda PLUS
Written by Administrator
Wednesday, 27 February 2013 13:33

Dornová metóda PLUS  sa radí medzi jemné terapeutické techniky.  Vybočené, zablokované stavce, kĺby  sú vašim voľným prirodzeným pohybom za pomoci maséra šetrne vrátené späť do správnej polohy.

Pomocou Dornovej metódy PLUS je možné zbaviť sa bolestí chrbtice ako aj bolestí kĺbov (ramien, lakťov, bedrových kĺbov, kolien a pod.) Tieto bolesti spôsobujú blokády a vybočenia stavcov na chrbtici, vysunutia kĺbov, ktoré vznikajú postupne zo sedavého zamestnania, jednostranného  nevyváženého zaťaženia pohybového aparátu, príp. vznikajú už pri pôrode. 

Vďaka Dornovej metóde PLUS  je možné postupne zlepšiť - zastaviť stále sa zhoršujúcu skoliózu, kyfózu, lordózu. Vrátiť späť posunuté kĺby, upraviť nerovnakú dĺžku nôh a tým Vás  zbaviť hlavne neustálych bolestí. Ušetriť vás od permanentného užívania  liekov, ktoré neliečia postihnuté miestaneriešia príčinu bolestí ale ju len utlmujú. Nezanedbateľné sú však ich následky z vedľajších negatívnych účinkov pôsobiacich na všetky vnútorné orgány- žalúdok, žlčník, pečeň, obličky ale aj srdce a pod.

Dornová metóda PLUS spolu scvičením SM-systém MUDr. Smíška sú najúčinnejšou pomocou pri herni disku (vysunutá platnička). Pomocou tejto unikátnej terapie sa môžete uchrániť pred operáciou a zbavíť sa bolesti. Okrem vyššie uvedeného vám technikami Dornovej metódy PLUS  uvoľníme aj zablokované energetické dráhy, čím sa zabrani postupnému zanášaniu vašich kĺbov  a ich degeneratívnym zmenám.

V našom Jojabodyfit štúdiu sa špecializujeme na Dornovú metódu PLUS. Oprávňujú nás k tomu odborné školenia absolvované priamo pod vedením nemeckých špecialistov pani Anny Velíškovej a Gamala Raslana (autora knihy "Dornova metoda")  z pracovného tímu objaviteľa tejto metódy pána Dietera Dorna a odborné školenia Dornova metóda PLUS absolvované u školiteľov Zuzany Prouzovej a Jozefa Pury.

Dornovú metódu PLUS  praktizujeme dvakrát po sebe v rozmedzí od 14 do 21 dní. Pri ťažších a zastaralých problémoch  ju opakujeme viackrát. Pri náprave skolióz v detskom veku trvá liečba trištvrte roka až rok. Zlepšenie stavu - zakrivenie hrbtice je možné zlepšiť až o niekoľko stupňov. Pred prvvým naprávaním si robíme vlastnú diagnostiku pre potreby zistenia stavu blokád na chrbtici, vybočenia chrbtice, stuhnutia a skrátenia svalov celého pohybového aparátu. Uvoľnenie a zmiernenie bolestí chrbtice je možné robiť Dornovou metódou PLUS  aj pri bolestiach už operovanej chrbtice (už pol roka po operácii).
 

Kedy a v čom vám pomôže Dornová metóda PLUS ?

Objednajte sa hneď, keď :

  • máte herniu disku (vysunutú platničku) - môžete sa vyhnúť operácii
  • vám tŕpnu ruky,
  • vám vystreľuje bolesť z krížov do nôh,
  • ste "seknutí",
  • máte bolesti ischiasu,
  • máte časté migrény,
  • vždy vtedy, keď máte problémy s dýchaním,  so srdcom s trávením a pod a lekári vám nevedia zistiť príčinu. Často ide práve o blok na chrbtici.
Kontraindikácie

  • vysoký stupeň osteoporózy
  • do pol roka po operácii chrbtice
  • zápalové stavy
Last Updated on Sunday, 26 November 2017 09:41