Joja Bodyfit

Kniha: Program Ano NO

 

 

Kniha: Program Ano NO - skutečný záchrance života- Konec srdečním chorobám

Vědecký objev století - působení zázračné molekuly - oxidu dusnatého

Možná jste zjistili po rozhovoru s lékařem, že je třeba, aby ste snížili svůj krevní tlak a tep a zlepšili průchodnost svých cév, aby mohla krev rytmicky proudit do každé buňky těla. Úkol se nebude zdát tak obtížný, jestliže se seznámíte s regenerujícími vlastnostmi oxidu dusnatého, který se tvoří v tepnách. NO pomáhá udržovat pružnost cév, neboť je to „signální molekula“, která oznamuje cévám, že je třeba, aby se rozšířily. Náprava poškození způsobeného kardiovaskulárním onemocněním bez rizikového a často neúčinného chirurgického zákroku byla dlouho považována za nemožnou. Získal jsem Nobelovu cenu za to, že jsem dokázal, jak zastaralé je toto uvažování. Nyní víme, že je možné zvrátit kardiovaskulární poškození pomocí „zázračného léku“, oxidu dusnatého, který si tělo samo vyrábí. 

 
Interview

Je 10 rokov odvtedy, čo si založila naše úspešné rodinné štúdio. A preto dovoľ, aby sme Ti vzdali hold ako Tvoje dcéry i kolegyne aj takto verejne. Si naším veľkým vzorom, ak by som teraz písala esej o obľúbenom hrdinovi, bolo by to o Tebe. Si silná a krásna žena s veľkým srdcom, odvážna bojovníčka, milujúca a obetavá mama. Si človek, ktorý nás neustále inšpiruje a stojí pri nás. ĎAKUJEME. O tom, aká si skvelá sa nemôže žiaľ dozvedieť celý svet, no chcela by som, aby to vedeli aspoň ľudia, ktorí deň čo deň chodia k nám do štúdia a obracajú sa k tebe o pomoc. A ty im neúnavne pomáhaš a učíš sa stále nové veci, zaujímaš sa o každého jedného z nich a často si nosíš robotu aj domov. Máš náš veľký rešpekt, tak nám prosím povedz, ako to robíš?

 
Lymfodrenáže poslúžia zdraviu i kráse

Viete čo je lymfa a načo nám slúži?

Ak Vás často bolí hlava, trpíte nespavosťou, trápia Vás „ťažké nohy“ či celulitída, Váš lymfatický systém zrejme nefunguje tak, ako by mal.
Lymfatický (miazgový) systém sa podobá tomu krvnému. Lymfatické kapiláry a cievy prechádzajú celým telom a ich hlavnou úlohou je vstrebávať prebytočnú tekutinu a navracať ju späť do krvného riečiska. Pomocou lymfy sa odplavujú von z tela škodlivé látky (choroboplodné a cudzorodé látky), ktoré...

 
Vplyv svalstva na bolesti chrbtice a kĺbov

Chrbtica je dômyselným výtvorom biomechanickej architektúry stavcov, ktoré sú medzi sebou pospájané do pevného, pružného a pohyblivého stĺpca tak, aby chrbtica mohla plniť tri základné funkcie: statickú - zabezpečovať a udržovať vzpriamený stoj a držanie trupu, dynamickú - zabezpečovať pohyb a ochrannú - chrániť miechu a miechové korene.

Chrbtica je veľmi pohyblivá (najmä krčná a bedrová chrbtica), umožňuje nám rôzne pohyby hlavou a trupom.  Avšak jej ustavičná pohyblivosť na jednej strane a pohybová nečinnosť, jednostranné zaťaženie, dlhotrvajúca nesprávna poloha pri práci, športe, v spánku, prievan, chlad, tlak spôsobený váhou tela na strane druhej, môžu viesť  k jej opotrebovaniu a tým aj k veľmi častým bolestivým stavom.  
Hybným orgánom chrbtice ale aj celej kostry sú svaly. Ich stav výrazne ovplyvňuje funkčnosť chrbta a kĺbov.

 
Výživa a najčastejšie chyby oka

Pestrá vyvážená strava spolu s dostatočným pohybom má blahodárny vplyv na zdravie nášho organizmu. Aj zdravie našich očí ovplyvňuje množstvo živín, ktoré cez deň prijímame. Pre oči sú dôležité najmä vitamíny A,B,C,D, E a antioxidant luteín. Tieto prvky nájdeme hlavne v tmavej listovej zelenine, ako je kel a špenát, luteín zas v brokolici, či hrachu. Na oči priaznivo pôsobia aj potraviny s vysokým obsahom omega – 3 mastných kyselín. Tie nám poskytujú ryby, tuniaky, losos. So zdravím organizmu súvisí samozrejme aj udržanie si primeranej hmotnosti. Obezita a nadváha zvyšujú riziko vzniku cukrovky a ďalších chorôb, ktoré môžu viesť k rôznym očným chorobám.

 
Artróza nemusí bolieť - môj vlastný príbeh

Asi pred štyrmi rokmi som mala veľké bolesti  ľavého kolena. Začalo to tak, že celý deň som „behala“ po meste a paradoxne riešila svoje zdravie absolvovaním rôznych lekárskych vyšetrení v rámci preventívnej lekárskej prehliadky.

 
Nebezpečné aktivity

Pravidelné cvičenie telu prospieva, pokiaľ sa mu človek venuje rozumne.

 
Artróza

Artróza (osteoatróza) je nezápalové ochorenie kĺbov, pri ktorom dochádza k deštrukcii kĺbovej chrupavky, ktorá tvorí plochu dotyku medzi kosťami kĺbov. Prejavuje sa obvykle značnými bolesťami a obmedzením funkčnosti kĺbov. Najčastejšie postihuje bedrové kĺby, kĺby kolien, chrbtice a malé kĺby rúk.

 
fdfdfdfd